Premier Mateusz Morawiecki na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest tworzenie wspólnej przyszłości w podzielonym świecie. Polskę reprezentować będą prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos szef rządu weźmie udział m.in. w debacie dotyczącej przyszłości Europy, gospodarki, przemysłu i cyberbezpieczeństwa.


Mateusz Morawiecki w Davos będzie rozmawiać z europejskimi i światowymi przywódcami państw i rządów, m.in. z premier Norwegii Erną Solberg, premierem Holandii Markiem Rutte, premierem Królestwa Danii Larsem Løkke Rasmussenem oraz sekretarzem ds. energii USA Rickiem Perry.  Na marginesie Forum premier spotka się również z szefami największych światowych firm.

W czwartek Mateusz Morawiecki weźmie udział w nieformalnym spotkaniu World Economic Leader (IGWEL): A Window of Opportunity for Europe.

To będzie trzecia wizyta premiera Morawieckiego na Forum Ekonomicznym w Davos, ale pierwsza w roli szefa rządu.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to coroczna konferencja, na którą przybywają światowi przywódcy polityczni, prezesi największych firm i organizacji pozarządowych oraz naukowcy. Forum jest okazją do nieformalnych rozmów światowych liderów politycznych i biznesowych. Formuła Forum zakłada udział gości w panelach dyskusyjnych dotyczących najnowszych trendów społecznych i gospodarczych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *