Pijany na zakazie, nie zatrzymał się do kontroli i wjechał w radiowóz

Policjanci aleksandrowskiej „drogówki” namierzyli busa, którego kierujący, na krótkim odcinku drogi, popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli kierowca znacznie przyśpieszył, nie reagując na wyraźne sygnały do funkcjonariuszy. W trakcie zatrzymania najechał na tył radiowozu. Jak się okazało ujęty mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania.
W środę (16.09.20) w godzinach rannych w Sędzinie policjanci z aleksandrowskiej „drogówki”, w trakcie pomiaru prędkości jazdy, namierzyli dostawczego fiata, którego kierujący, na krótkim odcinku drogi, popełnił kilka wykroczeń. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania “pirata drogowego”, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów funkcjonariuszy. Mundurowi wyprzedzili więc uciekiniera, by uniemożliwić mu ucieczkę, wtedy ten najechał na tył radiowozu.

Ostatecznie, po krótkim pościgu, policjanci zatrzymali kierowcę. Zatrzymanym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu, który miał w organizmie blisko promil alkoholu. Oprócz tego, amatora jazdy na „podwójnym gazie” obowiązywał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Marta Błachowicz/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *