Myślał, że ukradł laptopa, a to było urządzenie diagnostyczne o wartości 25 tys. zł

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z samochodów na terenie miasta.


Łupem złodzieja padła torba, w której jak sądził miał znajdować się laptop. Okazało się, że w środku było urządzenie diagnostyczne do pojazdów. Pokrzywdzony jego wartość oszacował na kwotę 25 tys. złotych. Policjanci odnaleźli zrabowany przedmiot w mieszkaniu zatrzymanego. Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, jeleniogórzanin włamał się do volkswagena zaparkowanego na jednej z ulic w Jeleniej Górze – Cieplicach. Jego łupem padła torba, w której jak sądził był laptop. Okazało się, że w środku znajdowało się urządzenie diagnostyczne do aut o wartości 25 tys. złotych.


Z uwagi na to, że był to sprzęt specjalistyczny miał on duże trudności z jego sprzedażą.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywacza. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy z nagrań kamer monitoringu funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 28-latka jako podejrzewanego o ten czyn. W jego mieszkaniu odnaleźli skradziony łup.

Teraz za kradzież z włamaniem grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

podinsp. Edyta Bagrowska
One thought on “Myślał, że ukradł laptopa, a to było urządzenie diagnostyczne o wartości 25 tys. zł

  • 11 lutego, 2019 at 11:55 am
    Permalink

    Czyżby sprzęt również do skręcenia przebiegów?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *