Śmiertelny wypadek w Wodzisławiu Śląskim! Nie żyją 4 osoby…

Wczoraj około godziny 20:30 w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego doszło do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia trzy osoby poniosły śmierć na miejscu. Do 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora.
Wczoraj w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego około 20:30 doszło do wypadku drogowego. 

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. W miejscu zdarzenia do godziny 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Drogi w rejonie skrzyżowania na którym doszło do wypadku były zablokowane do czasu zakończenia czynności. 
W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły 3 osoby podróżujące audi – dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi – 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. 

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy.  Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Przypominamy!

Wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie dostosowanie prędkości do warunków, jakie panują na drodze. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

W szpitalu zmarł czwarty uczestnik wypadku w Wodzisławiu Śląskim. O sprawie poinformowało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Policja zatrzymała w sprawie 24-letniego kierowcę peugeota. – informuje Onet.pl Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *