Tragiczny w skutkach wypadek na trasie S8

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na trasie S8 w miejscowości Prusak w gminie Sokolniki. Kierujący ciężarowym mercedesem zginął na miejscu. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności na drogach.
Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło 23 lutego 2023 roku tuż przed godziną 23:00 na trasie S8 w miejscowości Prusak w gminie Sokolniki . Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że kierowcy samochodu ciężarowego volvo podczas jazy odpięła się przyczepa. Mężczyzna zatrzymał się na prawym pasie i wyszedł aby zobaczyć co się stało. Wówczas  w stojąca przyczępę uderzył samochód ciężarowy marki Mercedes z naczepą, który jechał w tym samym kierunku. Pojazdy biorące udział w tym wypadku zaczęły się palić. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca mercedesa. Droga S8 do godzin porannych była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali na wyznaczone objazdy na węzłach Wieruszów i Wieluń. Funkcjonariusze w miejscu wypadku przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z wieruszowskiej komendy.

Pamiętajmy!

Na drodze ekspresowej dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h dla samochodów osobowych. Pamiętajcie, że droga hamowania przy takiej prędkości jest znacznie dłuższa, dlatego apelujemy o zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Zgodnie z przepisami, które obowiązują od czerwca 2021 roku, kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.

asp. Piotr Siemicki/lodzka.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *