Pijany kierowca ciężarówki sprawcą groźnego wypadku

Funkcjonariusze świętokrzyskiej Inspekcji Transportu Drogowego pracowali na miejscu wypadku w centrum Kielc. Pijany kierowca ciężarówki uderzył w tył samochodu osobowego, wpychając go pod stojącą przed nim naczepę. Kierowca samochodu osobowego został uwolniony z wraku pojazdu i przewieziony do szpitala.
W środę (5 maja) ok. godz. 13 na Alei Solidarności, w pobliżu galerii handlowej, doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku z udziałem dwóch zestawów ciężarowych i trzech samochodów osobowych.

Na drodze w kierunku Warszawy, przed przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną, w oczekiwaniu na zielone światło zatrzymał się samochód nauki jazdy, osobowy peugeot, zestaw ciężarowy przewożący kontener i toyota avensis. W tył tego ostatniego samochodu uderzyła ciężarówka, wbijając go pod naczepę pojazdu poprzedzającego. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzone zostały również dwa pozostałe samochody osobowe, które stały tuż przed światłami. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 60-letni sprawca wypadku miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 54-letni kierowca zmiażdżonej toyoty był przytomny i został przewieziony przez karetkę pogotowia do szpitala.

Wezwani na miejsce wypadku inspektorzy ITD pobrali i zabezpieczyli dane z tachografów ciężarówek uczestniczących w zdarzeniu. Informacje o czasie pracy kierowców i prędkości pojazdów ciężarowych posłużą policjantom do ustalenia wszystkich okoliczności wypadku.

/gitd.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *