Pijany kierowca spowodował wypadek. Pasażer zginął na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na trasie Osieczna – Zimne Zdroje. 25-letni kierowca samochodu osobowego VW Golf zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 53 -letni pasażer pojazdu zmarł na miejscu. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj około godziny 17:40 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie miejscowości Osieczna -Zimne Zdroje. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd VW Golf uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

W wyniku tego zdarzenia 53-letni pasażer zmarł na miejscu.  Kierujący pojazdem oddalił się przed przybyciem służb ratunkowych. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy terenu przyległego lasu, Policjanci zauważyli mężczyznę, który został przewieziony do szpitala. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości u 25-letniego kierowcy, które wykazało, iż miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki sporządził oględziny i dokumentację.

Kierujący pojazdem po przeprowadzeniu badania lekarskiego, został  zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Śledczy pod nadzorem prokuratora, będą dokładnie wyjaśniać okoliczności wypadku. 

/pomorska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *