ITD na miejscu wypadku. Ciężarówka uderzyła w tył autobusu

Ciężarówka z artykułami spożywczymi uderzyła w tył stojącego na przystanku autobusu miejskiego. Trzy osoby ranne w wypadku przewieziono do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Inspektorzy śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wyjęli wykresówkę z uszkodzonego tachografu i skontrolowali czas pracy kierowcy ciężarówki. Wynik analizy danych przekazali policjantom ustalającym przyczynę zdarzenia.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek  (31 sierpnia) w Wieszowej koło Tarnowskich Gór. Na jednym z przystanków w ciągu drogi krajowej numer 94 zatrzymał się autobus komunikacji miejskiej. Nagle w tył autobusu uderzyła ciężarówka przewożąca artykuły spożywcze. Trzech pasażerów autobusu odniosło na tyle poważne obrażenia, że musieli zostać przewiezieni do szpitala.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Funkcjonariusze ITD wyjęli wykresówkę z tachografu ciężarówki, której kabina w trakcie wypadku uległa poważnemu zniszczeniu. Na podstawie zapisów z bieżącej i pozostałych wykresówek, które przekazał kierowca, inspektorzy ITD dokonali analizy jego czasu pracy. Wyniki przekazali policjantom ustalającym przyczynę i okoliczności zdarzenia./gitd.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *