Tragiczny wypadek na DK 43 – nie żyje kierowca forda

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej numer 43. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący osobowym fordem na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z ciężarowym volvo. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 32-letni kierowca forda zmarł.
Do zdarzenia doszło w czwartek około 8.00 na DK-43 w Opatowie. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca osobowego forda, jadąc w kierunku Wielunia, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym w kierunku Częstochowy ciężarowym volvo. Następnie w wyniku zderzenia zjechał na prawe pobocze drogi, uderzając w drzewo.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, 32-letni kierowca forda – mieszkaniec gminy Krzepice, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Volvo kierował 56-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, który nie odniósł żadnych obrażeń. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu. W jego trakcie kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Dodatkowo miejsce zdarzenia zbada zespół, w którego skład wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W trakcie wykonywania policyjnych czynności droga krajowa numer 43 na odcinku Waleńczów-Opatów była nieprzejezdna w obu kierunkach. Wyznaczono objazdy przez Złochowice i Brzezinki.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr alarmowymi 997, 112

/slaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *