Mercedesa klasy G wartego 300 tys. złotych i naczepę z kontenerem odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej

W trakcie weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione pojazdy. Jeden z nich to Mercedes Klasy G, a kolejny to naczepa do przewozu kontenerów wraz z kontenerem.
W piątek funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili kolejny kradziony na terenie Niemiec samochód. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zaparkowanego w Słubicach Mercedesa Klasy G Off-roader. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że tablice rejestracyjne, które posiadał nie należą do tego pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzili w dostępnych bazach danych numery, które widniały na naklejce rejestracyjnej umieszczonej na szybie mercedesa. Okazało się, że Mercedes o wartości 300 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec, natomiast tablice rejestracyjne również figurowały w systemie jako kradzione.

Pojazd odholowany został na parking strzeżony a postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie słubicka Policja.Natomiast w niedzielę 30 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry ujawnili na terenie tego miasta, pod jednym z marketów budowlanych porzuconą naczepę do przewozu kontenerów marki Krone wraz z kontenerem. Po sprawdzeniu w bazach danych funkcjonariusze ustalili, że naczepa i kontener skradzione zostały rok temu w Herford na terenie Niemiec. Wartość naczepy oszacowano na  40 tys. złotych, natomiast wartość zabezpieczonego kontenera to 10 tys. złotych. 

Naczepa oraz kontener odholowane zostały na parking strzeżony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Policja z Zielonej Góry.

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *