POŚCIG ZA KIEROWCĄ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Kierowca mercedesa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Po zatrzymaniu 31-latka okazało się, że kierował pod wpływem środków odurzających. Ponadto posiadał w pojeździe amfetaminę i przewoził poszukiwanego 32-latka. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.
Policjanci z bielskiej „patrolówki”, w minioną niedzielę po północy, zauważyli w centrum miasta mercedesa. Uwagę mundurowych zwróciła nadmierna prędkość pojazdu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Mężczyzna jednak zlekceważył sygnały dźwiękowe i świetlne wydawane przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie mercedes skręcił na jedną z posesji. Mundurowi zauważyli, jak z pojazdu szybko wysiada pasażer i usiłuje ukryć się za budynkiem. Po chwili w rękach mundurowych znalazł się 31-letni kierowca pojazdu oraz 32-letni pasażer auta. Po zatrzymaniu okazało się, że 31-latek prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy, co wykazało wstępne badanie na zawartość środków odurzających w organizmie. Dalsze czynności funkcjonariuszy ujawniły, że 31-latek posiada również narkotyki, które ukrył pod siedzeniem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

Podczas legitymowania pasażera mundurowi ustalili, że mężczyzna podaje dane personalne swojego brata i legitymuje się jego dowodem osobistym. Okazało się, że 32-latek podawał mundurowym fałszywe dane, ponieważ był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj bielszczanie zostali zatrzymani. 31-latek usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli i posiadania środków odurzających.  Poszukiwany  32-latek odpowie za posługiwanie się cudzym dowodem osobostym i jeszcze dziś trafi do aresztu.

/bielsk-podlaski.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *