Fałszerz ukrył się w ścianie

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali członka grupy przestępczej zamieszanego w produkcję nielegalnych wyrobów akcyzowych. Mężczyzna zajmował się drukowaniem podrobionych znaków towarowych papierosów różnych marek.
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 48-letniego obywatela RP w czwartek, 17 grudnia br. w jego mieszkaniu w powiecie grodziskim. Zatrzymanie było częścią sprawy, którą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili od 2019 roku. Czterech obywateli Białorusi, dwóch obywateli RP i obywatel Ukrainy zajmowali się nabywaniem, produkcją oraz sprzedażą papierosów i krajanki tytoniowej. Zatrzymany wczoraj mężczyzna drukował dla tej grupy przestępczej podrobione znaki towarowe papierosów różnych marek.

Kiedy funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG weszli na teren posesji celem zatrzymania 48-latka, usłyszeli od domowników, że mężczyzna wyjechał. Jego partnerka stwierdziła, że ona tylko wynajmuje tu pomieszczenia. Drugi domownik oświadczył, że poszukiwany od miesiąca przebywa w Przemyślu.

Funkcjonariusze nie dali wiary tym tłumaczeniom i po chwili znaleźli mężczyznę ukrytego w ścianie na poddaszu. Fałszerz miał tam zrobioną skrytkę, w której się schował. Podczas przeszukania posesji ujawniono 20 tysięcy fałszywych opakowań papierosów.

Okazało się, również, że mężczyzna poszukiwany jest listami gończymi za wcześniejsze uchylanie się od płacenia podatków i podrabianie znaków towarowych papierosów różnych marek. Decyzją sądu najbliższy rok spędzi on w areszcie.  Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej oraz wykonywania fałszywych opakowań i innych materiałów niezbędnych do produkcji nielegalnych papierosów. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG/strazgraniczna.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *