Średzcy policjanci odzyskali dwa samochody o wartości blisko 280 tysięcy złotych

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili miejsce, gdzie znajdują się przywłaszczone wcześniej samochody. Odzyskali dwa pojazdy o łącznej wartości blisko 280 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Średzcy policjanci odzyskali dwa samochody o łącznej wartości blisko 280 tysięcy złotych. Pojazdy zostały przywłaszczone przez 28-letniego mieszkańca Wrocławia na szkodę firmy leasingowej. Sprawca, będąc zobowiązanym do spłaty należności, nie dokonywał stosownych wpłat na rzecz poszkodowanej firmy. Z kolei sam przekazywał powierzone mu mienie innym osobom do użytkowania, pobierając za to wynagrodzenie.

W wyniku podjętych przez średzkich policjantów działań operacyjnych ustalono, że jeden z odzyskanych pojazdów znajdował się już na terenie Niemiec. Samochód został sprowadzony do kraju, zabezpieczony przez mundurowych, a następnie przekazany przedstawicielowi poszkodowanej firmy.
Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej/dolnoslaska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *