Uwaga ! Ewakuacja w porcie lotniczym

Pozostawiony bez opieki bagaż kolejny raz był przyczyną ewakuacji 100 osób na wrocławskim lotniskuDzisiaj rano pozostawiony bez opieki bagaż zauważył patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach. Analiza ryzyka nie pozwoliła jednoznacznie wykluczyć zagrożenia, zwłaszcza, że pomimo wielokrotnych informacji, nikt nie zgłosił się po pozostawioną torbę. W związku z istniejącym zagrożeniem, konieczne było wprowadzenie pełnej procedury stosowanej w tego typu wypadkach, dlatego we wskazany rejon skierowano patrol pirotechniczno-interwencyjny.


Ewakuowano około 100 osób. Teren zabezpieczono, a do akcji wkroczyli pirotechnicy z SG, którzy przeprowadzili rozpoznanie i prześwietlili porzucony bagaż. Realizowane czynności pirotechniczne pozwoliły uznać torbę za bezpieczną. Funkcjonariusze Straży Granicznej z wrocławskiej placówki ustalili właścicieli porzuconego bagażu, pasażerów jednego z samolotów odlatujących ze Strachowic i prowadzić będą postępowanie w sprawie o wykroczenie.

Apelujemy do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *