CBŚP zatrzymało Tadeusza B., ściganego do odbycia kary więzienia za udział w grupie zorganizowanej tzw. “Krakowiaka” [FILM]

„Łowcy cieni” z CBŚP wspólnie z policjantami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP zatrzymali 55-letniego Tadeusza B., poszukiwanego na podstawie Listu Gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna był ścigany, ponieważ został skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym w grupie tzw. “Krakowiaka” oraz rozboje.

Z ustaleń śledczych wynika, że działalność 55-letniego Tadeusza B. sięga początków lat 90-tych. Wówczas to, działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kierowanej przez Janusza T. ps. „Krakowiak”. Grupa zajmowała się zabójstwami, napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami, uprowadzeniami w celu wyłudzenia okupu, nielegalną dystrybucją broni palnej oraz obrotem środków odurzających.  Według śledczych  poszukiwany mężczyzna brał udział w dokonywaniu przestępstw.


Tadeusz B. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna starał się skutecznie unikać kontaktu z organami ścigania. W 2017 roku sąd wydał za nim List Gończy na podstawie, którego zaczęli działać „łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji. Ci policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP przeprowadzili wiele czynności, aby dotrzeć do miejsca przebywania poszukiwanego. W efekcie ich współpracy, w jednej z restauracji został zatrzymany Tadeusz B.

Zgodnie z decyzją sądu, 55-latek został osadzony w Zakładzie Karnym, gdzie ma odbyć zasądzoną karę.

/.cbsp.policja.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *