Zorganizowali swojemu rodakowi przerzut przez granicę państwa za 4 tys. euro

Pakistańczycy legalnie przebywający w Polsce zorganizowali przerzut przez granicę państwa swojego rodaka za 4 tys. euro. Wszyscy zostali zatrzymani przez Straż Graniczną niedaleko Lubaczowa na Podkarpaciu.


We wtorek około godziny 4.00 rano w rejonie Żmijowisk funkcjonariusze SG z Korczowej zaobserwowali jedną osobę, idącą pieszo od ukraińskiej granicy. Następnie osoba ta wsiadła do pojazdu, oczekującego po polskiej stronie.
Funkcjonariusze SG przystąpił do zatrzymania samochodu, jednakże kierowca zdecydowanie przyspieszył. Chwilę później chodząc w zakręt w Żmijowiskach samochód uderzył w przydrożną  barierkę i wypadł z drogi. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali trzech młodych mężczyzn (23, 27 i 28 lat), z których jeden był ranny. Wezwano pogotowie ratunkowe, a poszkodowany trafił na obserwację do szpitala. Okazało się jednak, że uszkodzenie ciała było powierzchowne i w tym samym dniu został wypisany.


Ze złożonych przez mężczyzn wyjaśnień okazało się, że nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski dokonał 28 letni obywatel Pakistanu, natomiast dwóch jego rodaków, legalnie przebywających w Polsce, zorganizowało mu przerzut. Za dotarcie do Niemiec miał im zapłacić 4 tysiące euro.

zdj. BiOSG
Zobacz również … 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *