Mając 3 promile „opiekowała” się 5-miesięcznym dzieckiem

Policjanci z Kłodzka zostali powiadomieni, że nietrzeźwa opiekunka zajmuje się małym dzieckiem. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Po przebadaniu stwierdzono u niej 3 promile alkoholu w organizmie.


Trafiła do policyjnego aresztu, a dziecko przekazano pod opiekę placówki opiekuńczej. Sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Kłodzku ok. godz.11. Policjanci z tamtejszej komendy otrzymali informację, że w jednym z mieszkań pijana matka opiekuje się niemowlęciem. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, zastali tam 26-latkę, która leżała z 5-miesięcznym dzieckiem w łóżku. Z kobietą trudno było nawiązać kontakt, ponieważ była kompletnie pijana. Po przebadaniu okazało się, że ma 3 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Niemowlę zostało przekazane do placówki opiekuńczej O całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Ponadto śledczy ustalają, czy kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.
Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że nietrzeźwym rodzicom za narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia w myśl obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *