Luksusowy Range Rover o wartości 400 tys. zł

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę wywozu na Ukrainę luksusowego samochodu marki Range Rover Sport o wartości 400 tys. zł. Pojazd został skradziony we Włoszech i był poszukiwany przez Interpol.5 sierpnia br. do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 37-letni obywatel Tunezji, który podróżował autem Range Rover Sport. Samochód miał włoskie numery rejestracyjne. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń co do autentyczności m.in. tabliczki znamionowej, numeru VIN, jak również dowodu rejestracyjnego.

Szczegółowa analiza pojazdu i dokumentów potwierdziła, że pochodzą one z przestępstwa. Samochód ze zmienionymi numerami oraz przerobiony dowód rejestracyjny zostały skradzione na terytorium Włoch i są m.in. w zainteresowaniu Interpolu.

Auto zabezpieczono, a kierowcę zatrzymano. Mężczyzna usłyszał zarzuty posłużenia się przerobionymi dokumentami i paserstwa. Straż Graniczna prowadzi dalsze postępowanie w sprawie. Tunezyjczyk pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu.

zdj. Bieszczadzki OSG


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *