Zatrzymano kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się nabywaniem, przewożeniem, wytwarzaniem, przechowywaniem papierosów i suszu tytoniowego.
Członkowie grupy sprowadzali tytoń z Czech oraz z południa Polski, przewozili go do województwa zachodniopomorskiego i tam dystrybuowali. Ponadto grupa pozyskiwała papierosy przemycone z Białorusi oraz produkowała własne nielegalne wyroby tytoniowe i wprowadzała je do obrotu. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 5 osób w wieku od 40 do 55 lat. Przeszukano również pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze użytkowane przez 4 mężczyzn i kobietę, mieszkańców województw wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się nabywaniem, przewożeniem, wytwarzaniem, przechowywaniem oraz sprzedażą nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju oraz dozoru policji.
W 2020 roku, w tej samej sprawie, zatrzymano 8 osób, w tym organizatora. Natomiast w styczniu br. do sprawy zatrzymano kolejnych 12 osób. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG od początku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie (grudzień 2018 r.) na poczet przyszłych kar zabezpieczyli środki pieniężne w kwocie 3,6 mln zł oraz 6 pojazdów wartych ponad pół mln zł. Zabezpieczono również nielegalne papierosy i susz tytoniowy. Wartość towaru szacowana jest na 5,6 mln zł. Przed sądem stanie 27 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, a organizatorowi do 10 lat.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG/strazgraniczna.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *