Wrocław: Interwencja na pokładzie samolotu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach interweniowali na pokładzie samolotu wobec agresywnego pasażera, który nie stosował się do poleceń kapitana.
W niedzielę 13 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację z prośbą o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Dublina do Wrocławia wobec agresywnego pasażera, który nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom.

Lecąc samolotem z Dublina 29–letni pasażer pomimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu nie chciał założyć maseczki. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer w asyście funkcjonariuszy został wyprowadzony z samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych. Z uwagi na jego agresywne zachowania funkcjonariusze zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek oraz chwytów transportowych. Okazało się, że pasażer spożywał wcześniej alkohol, był pobudzony i agresywny. Badania jego krwi wykazały nie tylko 2 promile alkoholu ale także obecność znacznych ilości narkotyków w jego organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna za popełnione wykroczenie polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego został w dniu dzisiejszym ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.  

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *