Funkcjonariusze straży granicznej ścigali 26-letniego nietrzeźwego sprawcę wypadku

 

Prawie promil alkoholu miał w organizmie sprawca wypadku drogowego, którego po pościgu zatrzymali funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.


We wtorek (13 lutego) na terenie Terespola funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili uwagę na pozostawione na drodze uszkodzone dwa samochody osobowe. Na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych i Policji. Świadek tego zdarzenia poinformował funkcjonariuszy SG, że sprawca wypadku uciekł ze swojego samochodu. Na miejscu nie było osób poszkodowanych. Funkcjonariusze SG po krótkim pościgu ujęli kierowcę. Zatrzymany uciekinier – 26-letni obywatel Polski – wymagał pomocy, ponieważ na skutek wypadku miał ranę ciętą kolana i zaczął tracić przytomność.
Funkcjonariusze SG opatrzyli rannego i przewieźli do Pogotowia Ratunkowego w Terespolu. Tam udzielono mu dalszej pomocy. Przybyły na miejsce patrol Policji przeprowadził badanie na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i miał prawie promil alkoholu w organizmie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja.

Źródło: /strazgraniczna.pl/


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *