Wjechał samochodem na zamarznięte jezioro i lód się pod nim załamał

Policjanci dziś otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło po 9:00 rano na terenie gminy Choczewo. Samochód Discovery wjechał na lód znajdujący się na jeziorze, który po chwili załamał się pod ciężarem pojazdu. Mężczyzna zdążył wyjść z samochodu, a samochód zanurzył się po dach. Policjanci przypominają i apelują aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne.
Dziś po godzinie 9:00 policjanci z Komisariatu Policji w Gniewinie otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na Jeziorze Choczewskim. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód wjechał na taflę lodu, która się pod nim załamała. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci. Potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że mężczyzna wjechał samochodem range rover discovery na zamarznięte jezioro. Gdy jechał po lodzie, w pewnym momencie lód się pod nim załamał i samochód zanurzył się w wodzie. Mężczyzna zdążył opuścić samochód o własnych siłach i wyszedł na brzeg. Na miejscu teraz pracują policjanci i ustalają szczegółowo okoliczności i przyczyny zdarzenia. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

Policjanci przypominają!

Pokrywa lodu na zbiornikach wodnych ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma takiej samej grubości na całym zbiorniku. Dlatego nieprzemyślane korzystanie z uroków zimy może zakończyć się tragicznie.

Jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy pod kimś załamał się lód, należy jak najszybciej wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy. Posiadając w zasięgu ręki jakąś gałąź lub długi szalik, lub też inny przedmiot, przy pomocy którego możemy pomóc osobie, po którą załamał się lód, możemy spróbować podczołgać się na bezpieczną dla nas odległość i postarać się podać poszkodowanemu drugi koniec.Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest zawsze ryzykowne i apelujemy, żeby  pod żadnym pozorem tego nie robić, bo taka nieprzemyślana zabawa na lodzie może zakończyć się tragicznie.

/pomorska.policja.gov.pl/

One thought on “Wjechał samochodem na zamarznięte jezioro i lód się pod nim załamał

  • 12 lutego, 2021 at 4:58 pm
    Permalink

    Niezmiennie zadziwia mnie ludzka fantazja/głupota. Jak można zrobić coś takiego? W jakim celu? Przejechać przez jezioro? Przecież to nie miało szans powodzenia.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *