Przymierzasz się do inwestycji w windy przemysłowe? Sprawdź, dlaczego warto je zamówić bezpośrednio od producenta

Winda przemysłowa to jeden z najchętniej wybieranych elementów systemu transportu wewnętrznego. Windy mają zastosowanie przede wszystkim w obiektach o dużej kubaturze – przykładem mogą być magazyny wysokiego składowania, gdzie nie ma możliwości obsługi ładunków wyłącznie przy pomocy wózków widłowych czy podnośników. Jeśli planujesz zainwestować w windy przemysłowe na potrzeby Twojego zakładu, to skorzystaj z naszej wskazówki i zamów je bezpośrednio od producenta. Dlaczego? Oto najważniejsze korzyści.

Gwarantowana jakość wykonania

Zamawiając windę przemysłową bezpośrednio od producenta ponosisz znacznie mniejsze ryzyko zakupu urządzenia niskiej jakości. Wynika to z faktu, iż producent bierze pełną odpowiedzialność za swój produkt, firmując windę własną marką. Co więcej, zwykle istnieje możliwość zweryfikowania jakości wind dostarczanych przez danego producenta – wystarczy zapoznać się z jego wcześniejszymi realizacjami.

Zakup windy przemysłowej z niejasnego źródła, od przypadkowego sprzedawcy, to zawsze ryzyko. Pamiętajmy, że windę kupuje się z myślą o jej wieloletnim użytkowaniu, dlatego rozsądnie jest postawić na konstrukcję dobrej jakości, o odpowiednich parametrach, co znacząco minimalizuje prawdopodobieństwo występowania kłopotliwych awarii.

Kompleksowa obsługa ze strony jednego partnera

Bardzo ważną zaletą wynikającą z zamówienia windy przemysłowej bezpośrednio od producenta jest to, że dostawca urządzenia zapewni swojemu klientowi kompleksową realizację inwestycji. Producent zadba zarówno o zaprojektowanie windy, jak i jej wyprodukowanie, dostarczenie, montaż, uruchomienie i przeszkolenie pracowników z obsługi urządzenia.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, oszczędzające mnóstwo czasu i nerwów, a przede wszystkim dające pewność, że cała inwestycja od A do Z została zrealizowana przez kompetentnego partnera.

Precyzyjny dobór windy do potrzeb konkretnego zakładu

Windy przemysłowe to obszerne pojęcie, które zawsze wymaga doprecyzowania w zależności od tego, w jakim zakładzie ma zostać zamontowane urządzenie, jakie ładunki będzie przenosić, na jakie wysokości etc.

Tutaj znów kluczową rolę do odegrania ma producent wind przemysłowych, który najpierw musi poznać potrzeby swojego klienta, następnie doradzić mu najlepsze rozwiązania i wyprodukować windę zgodnie z ustaleniami. W zależności od oczekiwań przedsiębiorcy może to być winda z napędem elektrycznym połączonym z falownikami, z różnego rodzaju systemami pozycjonowania czy z układem napędowym umieszczonym na słupach (tzw. winda plecakowa).

Bezproblemowy serwis, również gwarancyjny

Korzyścią wynikającą z zamówienia windy przemysłowej od producenta jest również to, że właściciel urządzenia nie musi we własnym zakresie szukać serwisanta, a w razie jakiejś awarii zastanawiać się, kto może ją najszybciej usunąć. Producent doskonale zna swoją konstrukcję i ma bezpośredni dostęp do części zamiennych, co znacząco skraca ewentualne interwencje serwisowe, a tym samym nieplanowane przestoje.

Zamów windę przemysłową od sprawdzonego producenta

Jednym z najbardziej cenionych producentów wind przemysłowych i innych urządzeń transportu wewnętrznego jest spółka PROMUS Katowice. Od 30 lat realizuje ona najbardziej zaawansowane projekty na rzecz przedsiębiorstw z różnych sektorów przemysłu, w tym koncernów automotiv czy zakładów meblarskich.

PROMUS Katowice specjalizuje się w produkcji wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych, które są konstrukcjami najwyższej jakości. Potwierdzają to certyfikaty DEKRA oraz TUV SUD.

Spółka zapewnia kompleksową realizację inwestycji, od doradztwa technicznego, przez projekt, produkcję, montaż i uruchomienie, aż po przeszkolenie załogi i objęcie instalacji serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Ze szczegółami oferty PROMUS Katowice zapoznasz się na stronie https://promuskatowice.pl/.

Więcej o windach przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych, ich budowie i zastosowaniu, możesz przeczytać w artykule na stronie https://promuskatowice.pl/artykuly/windy-przemyslowe-dwuslupowe-i-czteroslupowe-producent-dlaczego-warto-postawic-na-promus-katowice/.

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *