Usiłował zabić swoją matkę

33-latek z Kraśnika usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa swojej matki. Mężczyzna zaatakował kobietę nożem. Został zatrzymany przez kraśnickich policjantów. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny kraśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie Kraśnika 33-latek zaatakował w domu swoją matkę nożem. Przerażony ojciec przekazał, że syn jest agresywny i pobudzony. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy na zewnątrz zastali przestraszone małżeństwo. Wezwana została również załoga karetki pogotowia ratunkowego. Policjanci weszli do środka domu i obezwładnili 33 latka, który miał jeszcze na sobie świeże ślady krwi. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że napastnik od kilku dni dziwnie się zachowywał, aż w końcu w feralną noc w pewnym momencie bez powodu podszedł do siedzącej na kanapie matki i zaatakował ją nożem do tapet raniąc ją w rękę i łamiąc przy tym ostrze.


Kobieta uciekła do kuchni, wtedy 33-latek wziął kolejny nóż do ręki i dalej atakował próbując ugodzić matkę, ta jednak skutecznie broniła się. Powtarzał, że „musi to zrobić”, za chwilę do kuchni wbiegł ojciec, który zaczął odciągać 33 latka umożliwiając ucieczkę kobiety na zewnątrz i wezwanie pomocy.    

Policjanci zatrzymali nożownika oraz zabezpieczyli dowody, śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia z udziałem technika kryminalistyki. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa w warunkach recydywy, a także znęcania się psychicznego nad matką, natomiast wczoraj Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wcześniej policjanci nie mieli sygnałów, że w domu może dziać się coś niepokojącego. Śledztwo prowadzi kraśnicka prokuratura.

młodszy aspirant Paweł CieliczkoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *