Motocyklem wiózł brata. Nie miał uprawnień ani ubezpieczenie za to – promil alkoholu

Policjanci biłgorajskiej drogówki zakończyli podróż dwóch braci, którzy jechali motocyklem. Jak się okazało pijany 28 – latek, bez uprawnień do kierowania oraz nieubezpieczonym jednośladem przewoził swojego brata bez kasku ochronnego. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj około godziny 20:30 w miejscowości Dereźnia Zagrody. Policjanci biłgorajskiej drogówki zauważyli motocyklistę, który przewoził pasażera bez kasku ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że motocyklem marki Sym podróżowali dwaj bracia z gminy Księżpol.
28 – latek, który kierował jednośladem miał w organizmie promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a jego motocykl nie jest ubezpieczony.
Policjanci uniemożliwili mu dalsze kierowanie oraz sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 28-latek odpowie również za wykroczenie.

młodszy aspirant Joanna Klimek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *