MIESZKANIEC FORDONU ARESZTOWANY ZA NARKOTYKI [ZDJĘCIA, FILM]

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej bydgoskiej komendy zatrzymali mieszkańca Fordonu podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. W jego mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę, z której można by było zrobić blisko 160 porcji narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na miesiąc.Kryminalni z bydgoskiego wydziału narkotykowego ustalili, że na terenie Fordonu mogą być rozprowadzane narkotyki. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców osiedla. Policjanci namierzyli jego miejsce zamieszkania.

W piątek (22.02.2019) rano przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Około godziny 10:00 zauważyli podejrzewanego wychodzącego z klatki schodowej bloku. Funkcjonariusze wylegitymowali go. Następnie razem z nim poszli do jego mieszkania.

W trakcie przeszukania pomieszczeń, kryminalni zabezpieczyli około 160 g marihuany, brunatną substancję plastyczną, wagę elektroniczną, puste „dilerówki” oraz blisko 30 tysięcy złotych. 23-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Fordonu, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a także ich udzielania.

W sobotę (23.02.2019) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 23-latka na miesiąc.      

Za te przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

 

Autor: kom. Przemysław Słomski/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *