Rozbicie grupy przestępczej zajmującej się nielegalnymi grami hazardowymi

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z CBŚP, IAS, KSP i KMP w Siedlcach przyczynili się do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych. Podczas działań zatrzymano 22 podejrzanych, zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz zabezpieczono łącznie 31 maszyn.Działania zostały przeprowadzone w dniach 20-22 marca 2018 roku na terenie województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wówczas ponad 150 funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej PSG w Hrebennem zatrzymało 22 osoby. Jak się okazało – jednym z zatrzymanych był 32-latek poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Dotychczasowe ustalenia śledztwa wykazały, że członkowie grupy nielegalnie organizowali i prowadzili gry na automatach na terenie niemal całego kraju w lokalach, które nie były kasynami.
Podczas realizacji w Warszawie i w Siedlcach zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych. Zabezpieczono materiały dowodowe, a także 31 maszyn do gier. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono luksusowe samochody, zegarki oraz pieniądze.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach oraz prania brudnych pieniędzy. Sąd Rejonowy w Siedlicach zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch podejrzanych, pozostali zostali objęci m.in. dozorami policyjnymi, zakazami kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz zakazami opuszczania kraju.

Było to kolejne uderzenie warszawskiego CBŚP i KAS w nielegalną działalność hazardową. Do tej pory w śledztwie zarzutami objęto 45 osób i zabezpieczono ponad 350 automatów do gier hazardowych. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy, w której cały czas wykonywane są czynności.

zdj. Nadbużański OSG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *