Nielegalny przewóz osób na warszawskim Okęciu

10 kierowców wykonujących zarobkowy przewóz osób samochodami osobowymi bez wymaganej licencji i niezgodnie z ustawą o transporcie drogowym zatrzymali do kontroli mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Jednodniową akcję mającą na celu eliminowanie z rynku nieuczciwych przewoźników przeprowadzono we wtorek, 20 marca 2018 r. w  rejonie dróg dojazdowych do terminali lotniska Chopina na warszawskim Okęciu.


Wśród 10 zatrzymanych nielegalnych przewoźników było 6 krajowych i 4 zagranicznych, z czego jeden z nich miał miejsce pobytu na terenie Polski. Wobec każdego z nich inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 10 000. W przypadku 3 zagranicznych nielegalnych „taksówkarzy” zabezpieczono pojazdy, którymi świadczyli przewozy osób na poczet przyszłej kary administracyjnej. Kierujący nie mieli bowiem środków na opłacenie kaucji.

Ponadto podczas opisywanych działań w rejonie lotniska inspektorzy wystawili jeden 500-złotowy mandat i wypisali 5 wniosków do Sądu o ukaranie.


Oprócz mazowieckich „krokodyli” w akcji uczestniczyli policjanci stołecznej drogówki oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Na miejscu był również przedstawiciel Wydziału Nadzoru, Kontroli i Rejestracji Pojazdów oraz Wydawania Uprawnień Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Mazowieccy inspektorzy podczas codziennych swoich zadań kontrolują pojazdy, którymi świadczony jest przewóz osób. Ponadto już niebawem zapowiadają kolejne wzmożone kontrole, których celem jest eliminowanie z rynku nieuczciwych przewoźników.

/gitd.gov.pl/


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *