Przeładowane ciężarówki z piaskiem i to o blisko 6 ton

O prawie 6 ton za dużo ważyły dwie ciężarówki z piaskiem, które zostały zatrzymane do kontroli drogowej przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.


W poniedziałek, 12 marca 2018 r. na drodze krajowej nr 56 w Koronowie (powiat bydgoski), inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli dwa ciągniki siodłowe z naczepami samowyładowczymi. Pojazdami tymi przewożono piasek.


„Krokodyle” zaczęli podejrzewać, że obie ciężarówki mogą być przeładowane. W związku z tym zostały one skierowane na punkt wagowy w miejscowości Wilcze Gardło. Pomiary mas i nacisków osi pojazdów potwierdziły podejrzenia inspektorów. Ciężarówki zamiast przepisowych 40 ton ważyły blisko 46 ton. Zbyt duża masa ładunku umieszczona na pojazdach spowodowała również przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi napędowych o ponad 4 tony, przy dopuszczalnych 8 tonach na oś.

Stwierdzone nieprawidłowości skutkowały wszczęciem postępowań administracyjnych wobec przewoźników oraz załadowców w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Ponadto inspektorzy zakazali dalszej jazdy kierowcom obu ciężarówek do czasu rozładowania nadwyżki przewożonego piasku na inne pojazdy.

/www.gitd.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *