Zamiast ludzi przewoził heroinę [FILM]

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 48-letniego kierowcę taksówki, który posiadał przy sobie heroinę w ilości pozwalającej na przygotowanie około 160 narkotykowych ,,działek”. Za posiadanie znacznej ilości niedozwolonego środka grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
23 stycznia 2018r. tuż po godzinie 22:00 na drodze krajowej 91 w rejonie węzła Tuszyn, zatrzymano 48-letniego łodzianina wykonującego na co dzień usługi taksówkarskie. Kryminalni z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KWP w Łodzi uzyskali informację, iż tego dnia wskazaną drogą może odbywać się transport niedozwolonych środków psychoaktywnych.

W trakcie patrolowania drogi krajowej policjanci zauważyli jadącą w kierunku Łodzi, wytypowaną wcześniej taksówkę. Samochodem podróżował tylko kierowca. Podczas kontroli drogowej mężczyzna wysiadł z pojazdu, zachowywał się nerwowo i nie wykonywał poleceń policjantów. Jak się okazało, powodem jego zdenerwowania było zawiniątko, które miał w kieszeni kurtki. Wstępne badanie narkotestem wykazało, iż było to 18 gramów heroiny. Z takiej ilości można przygotować około 160 narkotykowych porcji. Mężczyznę zatrzymano, był trzeźwy. Pobrano od niego również krew do badań weryfikacyjnych, czy nie prowadził pojazdu pod wpływem niedozwolonych środków psychoaktywnych. Policjanci z komisariatu w Tuszynie, prowadzący przedmiotową sprawę pod nadzorem piotrkowskiej prokuratury rejonowej, przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *