Prowadził nielegalne wykopaliska archeologiczne. Za przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli zabytki pochodzące z nielegalnych wykopalisk archeologicznych. Do sprawy zatrzymano 39-letniego mieszkańca Warlubia, który zajmował się ich pozyskiwaniem.Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uzyskali informację o 39-latku, który może być w posiadaniu zabytków archeologicznych pochodzących z nielegalnych wykopalisk. Kryminalni postanowili sprawdzić tę informację i przeszukać miejsce zamieszkania mężczyzny. Do działań włączyli się funkcjonariusze ze Świecia.


Ustalenia mundurowych potwierdziły się. W pomieszczeniach zajmowanych przez 39-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli wykrywacz metali, a także fragment naczynia glinianego z ornamentem, obrączkę wykonaną z metalu, gliniany przęślik tkacki, odłupek krzemienny, 4 monety, 5 szt. fragmentów fibul oraz metalowy przedmiot w kształcie stożka.

Zabezpieczone przedmioty zostaną przebadane przez biegłego z zakresu archeologii. W przypadku gdy potwierdzi się, że są to zabytki archeologiczne, 39-latek odpowie za nielegalne wykopaliska i przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Autor: asp. Piotr Duziak
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *