Usiłowali włamać się do lombardu. 19 i 20-latek trafili do aresztu, a 13-latka policjanci przekazali rodzicom.

Policjanci z Tczewa zatrzymali trzech mieszkańców powiatu tczewskiego podejrzewanych o usiłowanie włamania się do lombardu. Według policyjnych ustaleń sprawcy zbili szybę w oknie lombardu i próbowali ukraść przedmioty wystawione na sprzedaż. Zatrzymany 19 i 20-latek trafili do policyjnego aresztu, a 13-latka policjanci przekazali rodzicom.


Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i zostali objęci policyjnym dozorem, zaś nieletni stanie przed sądem rodzinnym. 31 stycznia br. o godzinie 0.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o próbie włamania do jednego z lombardów w tym mieście. W to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze patrolówki, którzy w rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalili rysopisy trzech sprawców. Stróże prawa ustalili również, że sprawcy zbili szybę w oknie wystawowym lombardu i próbowali ukraść przedmioty wystawione na sprzedaż. Gdy to się im nie udało, uciekli z miejsca zdarzenia. Interweniujący funkcjonariusze podczas sprawdzania pobliskiego terenu na jednej z ulic zauważyli jednego z mężczyzn, który odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy. Okazało się, że był to 19-letni mieszkaniec Tczewa, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy.


Podczas dalszej penetracji ulic policjanci zauważyli dwóch kolejnych mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Stróże prawa zatrzymali 20-latka oraz o 7 lat młodszego jego kolegę. Zatrzymani dorośli mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zaś nieletniego z jednostki policji odebrali rodzice.


Wczoraj 19 i 20-latek usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania włamania, a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Sprawa nieletniego trafi natomiast do sądu rodzinnego. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *