Ponad pół tony nielegalnego tytoniu zabezpieczyli bydgoscy policjanci

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli ponad 650 kg nielegalnego tytoniu. Do sprawy zatrzymali 30-letniego bydgoszczanina. Na jego trop wpadli policjanci z wydziału narkotykowego. W jego garażu zabezpieczyli też nielegalny spirytus. Podejrzany usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego.
Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać niedozwolone środki odurzające oraz duże ilości nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze ustalili podejrzewanego i przystąpili do działania.

W poniedziałek (18.05.2020) po południu razem z policjantami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji bydgoskiej komendy namierzyli na ulicy Żmudzkiej typowaną przez nich osobę. Mężczyzna szedł z torbą na ramieniu. Funkcjonariusze wylegitymowali go.

Okazało się, że w torbie miał worki strunowe z tytoniem. Razem z 30-latkiem udali się do wynajmowanego przez niego garażu. Tam ujawnili kartony oraz worki z tytoniem, butelki ze spirytusem, dwie wagi towarowe oraz wagę elektroniczną. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 650 kg tytoniu. 30-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.
Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi do 3 lat więzienia. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 700 tysięcy złotych.

Autor: kom. Przemysław Słomski/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *