Nie zatrzymał się i nie zauważył radiowozu

71 latek jadąc volkswagenem na ulicy Centralnej w Puławach, nie zareagował na pieszych znajdujących się na przejściu oraz samochód, który już stał przed przejściem. Kierowca ominął auto i nie bacząc na przechodzących ludzi pojechał dalej. Nie zauważył, że samochodem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych był nieoznakowany radiowóz puławskiej drogówki.
Jak ważne jest, by wszyscy użytkownicy dróg zachowywali się odpowiedzialnie, puławscy policjanci przekonali się wielokrotnie. Pracując na miejscach wypadków czy kolizji, niejednokrotnie widzieli, że wystarczyła chwila nieuwagi, brak elementów odblaskowych czy pośpiech lub alkohol by doszło do nieszczęścia.

Starając się zapobiegać zdarzeniom drogowym, policjanci prowadzą działania kontrolno – pomiarowe, apelują, a przede wszystkim reagują, zawsze gdy widzą nieprawidłowe zachowanie kierowcy lub pieszego. Przykładem jest sytuacja z Puław, podczas której kierujący volkswagenem 71 latek zignorował pieszych na przejściu i omijając nieoznakowany radiowóz, pojechał dalej. Został zatrzymany i ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza teraz, kiedy warunki na drogach są bardzo trudne. Aby zapobiegać wypadkom i kolizjom, cały czas patrolują drogi naszego powiatu, prowadzą działania kontrolno – pomiarowe i reagują na wszelkie przypadki łamania przepisów. Szczególną uwagę poświęcają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego czyli pieszym i rowerzystom, którzy w konfrontacji z samochodami mają małe szanse na wyjście z wypadku bez szwanku. Tak samo ważne są relacje kierujący – pieszy. Jeśli pieszy porusza się właściwą stroną drogi, ma elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu na odzieży, to prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku jest nieduże. Niestety, często bywa tak, że przyczyną zdarzenia jest alkohol. Zarówno po stronie kierowcy jak i pieszego. Dlatego  zdrowy rozsądek i umiejętność przewidywania, ze strony wszystkich użytkowników dróg to jeden z podstaw dbania o wspólne bezpieczeństwo na drodze.Tego ostatniego zabrakło wczoraj 71 latkowi z Puław, który jadąc volkswagenem ulicą Centralną, nie zareagował na pieszych znajdujących się na przejściu oraz samochód, który już stał przed przejściem. Kierowca ominął samochód i nie bacząc na przechodzących ludzi pojechał dalej. Nie zauważył, że samochodem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych był nieoznakowany radiowóz puławskiej drogówki. Policjanci zareagowali natychmiast. Kierowca został ukarany wysokim mandatem karnym oraz punktami. Okazało się także, że dobrze wiedział co zrobił bowiem gdy tylko został zatrzymany przez funkcjonariuszy, stwierdził, że ma świadomość, iż powinien się zatrzymać i bezpiecznie przepuścić ludzi przechodzących po przejściu dla pieszych, ale kierował nim pośpiech.

podkomisarz Ewa Rejn – Kozak/lubelska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *