Nietrzeźwy ze sfałszowanym prawem jazdy

1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał pirat drogowy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h. Mężczyzna okazał do kontroli podrobione prawo jazdy. Miał wcześniej zatrzymane uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymał patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Inspektorzy patrolujący w poniedziałek (25 stycznia) krajową 46-kę zauważyli w miejscowości Gwoździany koło Lublińca samochód osobowy, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierujący jechał 171 km/h i przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość o 81 km/h.
Po zatrzymaniu do kontroli kierujący samochodem osobowym okazał ukraińskie prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenia inspektorów. Policjanci wezwani na miejsce kontroli ITD potwierdzili, że dokument jest podrobiony. Mężczyzna od 2009 roku ma zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Tym razem również wsiadł pijany do samochodu. Badanie alkomatem wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcę ukarano mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości. Z powodu jazdy pod wpływem alkoholu został przekazany do dalszych czynności policjantom. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

/gitd.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *