Zamiast z dziećmi pojechał na holowniku

Niesprawny technicznie autobus miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Przed wyjazdem pojazd skontrolowali warmińsko-mazurscy inspektorzy transportu drogowego. Autokar z kilkoma poważnymi usterkami został odholowany do warsztatu, a przewoźnik zapewnił zastępczy autobus we właściwym stanie.

W poniedziałek, 28 maja 2018 r. inspektorzy z elbląskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie kontrolowali autobusy na stałym, wyznaczonym punkcie przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu.

Podczas prowadzonych tam działań do kontroli stawił się autokar należący do jednego z lokalnych przewoźników, który miał wyruszyć na wycieczkę szkolną. Już sam stan bieżnika jednej z opon mocno zaniepokoił inspektorów, ponieważ wystawały z niej druty!

Dalsza kontrola stanu technicznego wykazała kolejne rażące usterki, które jednoznacznie dyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Niesprawny był bowiem układ hamulcowy i wyciekał płyn chłodniczy. Autobus w tak złym stanie technicznym zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz nie spełniał wymogów ochrony środowiska.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydaniem zakazu dalszej jazdy. Niesprawny autokar został odholowany, a w jego miejsc przewoźnik podstawił tym razem już sprawny autobus, którym dzieci mogły bezpiecznie pojechać na wycieczkę.
/gitd.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *