Nielegalne papierosy, alkohol i broń

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wspólnie z kolegami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zabezpieczyli łącznie ponad 1300 paczek nielegalnych papierosów i blisko 200 litrów alkoholu. W sprawie zatrzymano 69-letnią mieszkankę gminy Daleszyce i 65-latka z terenu gminy Bieliny. U mężczyzny policjanci znaleźli dodatkowo nielegalnie posiadaną przez niego broń.


Wczoraj rano kieleccy policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z kolegami zajmującymi się przestępczością gospodarczą dokonali dwóch ciekawych odkryć. W ramach własnych ustaleń mundurowi odwiedzili jeden z domów w gminie Daleszyce. Wizyta zakończyła się zatrzymaniem właścicielki posesji, kobieta posiadała 480 paczek nielegalnych papierosów oraz 172 litry spirytusu – również bez polskich znaków akcyzy. Niebawem 69-latka odpowie przed sądem, może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejne przedświąteczne odwiedziny policjanci złożyli 65-latkowi z gminy Bieliny. Wizyta o podobnym zabarwieniu również zakończyła się zatrzymaniem. W domu mężczyzny policjanci zabezpieczyli 839 paczek nielegalnych papierosów. Alkoholu nie było, jednak gospodarz posiadał broń palną wraz z amunicją, na co oczywiście nie miał odpowiedniego zezwolenia. Zatrzymany 65-latek dziś usłyszy zarzuty. Może mu grozić nawet 8-letnie pozbawienie wolności.

Opr. MŚ

Źródło: KMP w KielcachDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *