Mocne uderzenie w przestępczość narkotykową na Dolnym Śląsku

W przeciągu kilku ostatnich dni policjanci na Dolnym Śląsku zarekwirowali sporą ilość narkotyków, które dzięki temu nie trafią na czarny rynek. Zarówno w Wałbrzychu, Zgorzelcu oraz Lubinie mundurowi działali zwalczając przestępczość narkotykową. Zatrzymano łącznie 12 osób, które odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
W miniony weekend około godziny 22:00 wałbrzyscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący miał wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące. Sam pasażer posiadał natomiast przy sobie woreczek z dużą ilością środków psychotropowych w postaci amfetaminy oraz mniejsze ilości marihuany. Łącznie można było z nich wykonać ponad 450 porcji handlowych tych narkotyków. Każdy z mężczyzn odpowie karnie za popełnione czyny.

To nie koniec działań wałbrzyskich mundurowych. Tylko w ciągu minionego weekendu zatrzymali 9 osób związanych z przestępczością narkotykową. 19-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę, czy też przy interwencji związanej z paserstwem sprzętu elektronicznego dwóch mężczyzn, którzy mieli schowaną metamfetaminę. Podczas legitymowań osób wyszło na jaw, że młoda wałbrzyszanka ma przy sobie środki psychotropowe, podobnie jak 25-latek, ale tym razem marihuanę. Wśród zatrzymanych znalazł się też młodociany przestępca, który ukrywał przed funkcjonariuszami amfetaminę. W ręce policjantów wpadł również 22-latek, który oprócz marihuany i metamfetaminy, chował 20 tabletek MDMA. Na sam koniec swoich działań podczas rutynowej kontroli przy młodym wałbrzyszaninie policjanci ujawnili marihuanę, a przy 16-latce dodatkowo amfetaminę.

Natomiast zgorzeleccy kryminalni uzyskali informację o produkcji narkotyków na terenie gminy Bogatynia. Wspólnie z funkcjonariuszami z niemieckiej grupy „Nysa” oraz Izby Celno-Skarbowej zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. W pomieszczeniach zajmowanych przez niego policjanci zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane do produkcji narkotyków, prawie 50 działek handlowych metamfetaminy oraz ponad 400 tabletek z pseudoefydryną. Dodatkowo mężczyzna ma na koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowie karnie za m.in. przestępstwo wytwarzania narkotyków oraz paserstwo.

Lubińscy operacyjni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywa osoba, która ma przy sobie narkotyki. Wewnątrz lokalu policjanci zatrzymali 30 – letniego lubinianina, który w meblach miał schowane metamfetaminę oraz marihuanę.Śledczy ustalili, że przedmiotowe narkotyki pozwoliłyby w sumie na uzyskanie ok. 400 porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Za przestępstwa posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku ich znacznej ilości – to nawet 10 lat więzienia. Wszystkie zatrzymane osoby odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu, KPP w Zgorzelcu, KPP w Lubinie

/dolnoslaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *