Łosiccy kryminalni zlikwidowali plantację marihuany

Kryminalni z łosickiej komendy zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany. Plantacja była uprawiana na zielonych nieużytkach, na terenie powiatu łosickiego. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 355 roślin. Podejrzani, decyzją sądu, trafili już do aresztu na 3 miesiące.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową zlikwidowali plantację konopi indyjskich, znajdującą się na terenie gminy Sarnaki. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 355 roślin, w różnych fazach wzrostu. Rośliny poddano badaniom chemicznym, których wyniki potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy, że ujawnione rośliny to zakazane prawem konopie indyjskie.


W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn z powiatu łosickiego w wieku 20 i 23 lat, którzy przyjechali samochodem na plantację, aby posadzić kolejne rośliny. Obydwaj byli zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy, ponieważ nie spodziewali się, że ktoś znajdzie ich uprawę, celowo posadzoną na podmokłych nieużytkach, z dala od zabudowań.


Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

W środę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwóch mężczyzn na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo, którego dopuścili się młodzi mężczyźni zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Nina ZaniewiczDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *