Komendant policji zatrzymany przez CBŚP

Policjanci CBŚP wykonując czynności zatrzymali funkcjonariusza, który po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany. W trakcie działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w piątkowe popołudnie wykonując czynności w powiecie pruszkowskim zatrzymali dwie osoby. Kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona, natomiast zatrzymano mężczyznę, policjanta, który po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany. Podczas działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.


W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie funkcjonariuszowi przedstawiono zarzuty o czyny z art. 54 i 37 kks oraz art. 13 par. 1 kk w związku z art. 12a ustawy z dnia 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Wczoraj Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *