Policjanci pracowali przy tragicznym wypadku drogowym w pobliżu Gwieździna

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 25 w pobliżu Gwieździna, gdzie osobowy renault na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w jadące z przeciwka bmw, a następnie bokiem uderzył w samochód ciężarowy. Niestety mimo bardzo szybko podjętej akcji ratowniczej nie udało się uratować 40-letniej kobiety i jej 11-letniego syna podróżujących ranault. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz własnych umiejętności.
W poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 10.00 policjanci z człuchowskiej drogówki patrolując DK 25 najechali na wypadek drogowy miedzy Rzeczenicą a Gwieździnem, gdzie na łuku drogi zderzyły się trzy samochody. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności ratunkowe, powiadomili pogotowie i straż pożarną. Niestety mimo niemal natychmiastowej akcji ratunkowej i przeprowadzonych czynności reanimacyjnych nie udał się uratować kierującej renault 40-letniej kobiety i jadącego z nią jej 11-letniego syna.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny i zorganizowali objazdy, ustalili wstępnie, że kierująca renault 40-letnia mieszka Czarnego, jechała od Rzeczenicy w kierunku Człuchowa, na łuku drogi w pobliżu Gwieździna najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki BMW, a następnie, gdy samochód obróciło bokiem uderzyła prawą stroną w jadący z przeciwka samochód ciężarowy. Kierowcy ciężarowego mana mimo hamowania nie udało się uniknąć zderzenia. Pozostałym uczestnikom wypadku nic się nie stało, kierowcy z bmw i ciężarówki byli trzeźwi. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Aktualnie policjanci wyjaśniają przyczynę tego tragicznego wypadku.
Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze, dostosujmy prędkość do natężenia ruchu na drodze i własnych umiejętności. Zwracajmy szczególną uwagę na zmieniające się warunki atmosferyczne, zwłaszcza gdy nagle zacznie padać deszcz. Zmniejszmy prędkość tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

/pomorska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *