Kominiarki zrobili z rękawów od swetra. To jednak nie pomogło – wpadli w ręce policjantów

W ręce funkcjonariuszy z Wałbrzycha wpadło dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania. Wystrojeni w domowej roboty kominiarki kradli wszystko co wpadło im w ręce.


Usiłowali również włamać się do jednego z marketów ale zostali spłoszeni przez przechodniów.

Policjanci pionu kryminalnego Komisariatu I w Wałbrzychu w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 31 lat. Obaj panowie działając wspólnie i w porozumieniu z terenu budowy ukradli 70 m kabla miedzianego wartości 5000 złotych. Ponadto zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że Ci sami sprawcy włamali się do samochodu dostawczego skąd zabrali przesyłki kurierskie wartości 3000 złotych, a także usiłowali włamać się do marketu w dzielnicy Podzamcze, gdzie jednak zostali spłoszeni przez przechodniów. W czasie przesłuchania podejrzani usłyszeli również zarzuty kradzieży sklepowych. Wartość utraconego towaru wyceniono na kwotę prawie 1200 złotych.


Trzeba przyznać, że do każdego „skoku” byli przygotowani. Policjanci zabezpieczyli domowej roboty kominiarki wykonane z ,,,rękawów od swetra z wyciętymi na oczy otworami. W toku prowadzonego postępowania obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w WałbrzychuDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *