Kierował dostawczakiem mając ponad 2 promile

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 44-latek narodowości Ukraińskiej kierujący dostawczym Renault. Pijanego kierowcę, którego auto jechało wężykiem po drogach Poniatowej, zauważył świadek, który zadzwonił na numer alarmowy. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty.
Do zdarzenia doszło w niedzielę w Poniatowej. Dyżurny opolskiej komendy około godz. 21:00 otrzymał zgłoszenie od świadka, że samochód marki Renault jedzie po drodze w Poniatowej tzw. wężykiem, nie trzymając prawidłowego toru jazdy.

Na miejscu patrol policji potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało za kierownicą Renault siedział 44-latek narodowości Ukraińskiej. Mężczyzna był piany, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

44-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r.  nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności.

Dotychczas niektórzy kierowcy próbowali tłumaczyć się, że wypili alkohol po wypadku.  Takie zachowania nie będą bezkarne. Nowe regulacje przewidują również identyczne sankcje dla prowadzącego pojazd, który pił alkohol po wypadku, a przed zbadaniem przez policję.

aspirant Katarzyna Bigos


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *