Potrącenie na przejściu dla pieszych [FILM]

Ku przestrodze publikujemy krótkie nagranie z potrącenia 45-latki, do którego doszło wczoraj w Kraśniku. Jak wstępnie ustalono, 55-letni kierujący Volkswagenem nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił przechodzącą przez przejście kobietę. 45-latka trafiła z obrażeniami ciała do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj przed godziną 14:00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej na ulicy Słowackiego w Kraśniku. Na miejscu wypadku pojawili się policjanci z kraśnickiego komisariatu, a także załoga pogotowia. Jak wstępnie ustalili na miejscu funkcjonariusze, 55-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego jechał Volkswagenem ulicą Słowackiego. W pewnym momencie w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 45-latkę z Kraśnika. Kobieta w momencie zdarzenia była już na pasach. Oboje uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi. 45-latka trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.
Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę. Nagranie publikujemy ku przestrodze. Przy okazji apelujemy o rozsądek i rozwagę zarówno do kierowców jak i pieszych, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze, bądźmy czujni aby nigdy nie zaskoczyła nas żadna nieprzewidziana sytuacja, obserwujmy otoczenie. Jako piesi zawsze upewniajmy się dodatkowo czy nie zagraża nam niebezpieczeństwo, mimo pierwszeństwa na przejściu dla pieszych dla własnego bezpieczeństwa ciągle rozglądajmy się na boki, abyśmy mogli odpowiednio w porę zareagować w razie nieprzewidzianego zagrożenia. Jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego na przejściu czy też jako kierowcy jadąc samochodem nie korzystajmy z telefonów lub innych urządzeń utrudniających obserwację otoczenia, w czasie jesienno-zmiowej aury korzystajmy z odblasków, nośmy jasne ubrania, w trakcie przechodzenia na drugą stronę odsłońmy kaptur lub inne nakrycie głowy jeżeli utrudnia nam obserwację.

aspirant Paweł CieliczkoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *