Przywłaszczył samochód wart ćwierć miliona złotych

Dzięki czujności funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze udaremniono próbę przywłaszczenia terenowego suva marki Nissan X-Trail. Kierowcę pojazdu jadącego z Czech zatrzymano w Jakuszycach do rutynowej kontroli drogowej. Mężczyźnie teraz grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
W piątek 24 listopada funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, pełniąc służbę w Jakuszycach wytypowali do kontroli i zatrzymali jadącego z Czech osobowego suva marki Nissan X-Trail na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu – 46-letni Polak nie posiadał przy sobie dokumentów pojazdu, tłumacząc się, że jest to samochód z wypożyczalni. Funkcjonariusze SG ustalili, że nissan figuruje w bazach danych jako pojazd przywłaszczony.

Jak się okazało, kontrolowany przez funkcjonariuszy SG nissan dzień wcześniej (23 listopada) zniknął z parkingu jednej z dolnośląskich firm. Kierowcę zatrzymano. Usłyszy on prokuratorskie zarzuty przywłaszczenia pojazdu, co podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 250 tysięcy złotych. Po zakończeniu czynności pojazd został przekazany właścicielowi.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi jeleniogórska policja.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *