Gruzini organizatorzy przerzutu cudzoziemców skazani

Sąd Rejonowy w Łomży VII Zamiejscowy Wydział Karny w Kolnie skazał 5 obywateli Gruzji za czerpanie korzyści z organizowania cudzoziemcom nielegalnego przekraczania granicy naszego kraju.Śledztwo było prowadzone przez Wydział Operacyjno–Śledczy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grajewie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obywatelom Gruzji zarzutów organizacji nielegalnego przerzutu do Polski co najmniej 82 cudzoziemców pochodzących z Gruzji, Rosji i Wietnamu. Skazani prowadzili działalność przestępczą na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i wielkopolskiego.Grupa rozpoczęła nielegalny proceder w  2014 r. od przerzutu obywateli Wietnamu z Litwy do Polski.

Na podstawie informacji, przekazanych przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, 8 nielegalnych migrantów zostało zatrzymanych na terenie Warszawy przez funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Po tym zatrzymaniu skazani Gruzini skoncentrowali swoją działalność na organizacji przerzutu do Niemiec i Francji obywateli Gruzji i Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy w Polsce ubiegali się o uzyskanie statusu uchodźcy.

Oskarżeni obywatele Gruzji zostali skazani na kary od 6 miesięcy do 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania na okres próby od 2 do 3 lat. Wyrok jest prawomocny.

zdj. Podlaski OSG
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *