Wiózł dzieci na zużytych oponach i uszkodzonym zawieszeniu

Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali autobus przewożący dzieci, który nie powinien wyjechać na drogę z powodu złego stanu technicznego. Najpoważniejsze nieprawidłowości, stwarzające zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, widoczne były gołym okiem już na początku kontroli.


We wtorek, 23 stycznia 2018 r. inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu dokonali kontroli autobusu należącego do miejscowego przewoźnika, którym jechały  dzieci na basen w Gostyniu. Podczas oględzin pojazdu inspektorzy stwierdzili sporo nieprawidłowości stanu technicznego. Ich uwagę najbardziej przyciągnął uszkodzony i nadmiernie zużyty bieżnik opon na drugiej osi. Znaczny przechył autobusu był też powodem do podejrzenia usterki elementów zawieszenia po jego lewej stronie.

Konsekwencją przeprowadzonej kontroli było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i niedopuszczenie autobusu do dalszej jazdy. Ponadto kierujący nim i zarazem właściciel został ukarany mandatem.


W okresie ferii zimowych inspektorzy ITD na terenie całego kraju prowadzą wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież w ramach akcji „Bezpieczny autokar – ferie 2018″. Więcej informacji na jej temat można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 14:00 pod numerem infolinii (22 220 43 00). Organizatorzy wyjazdu lub opiekunowie dzieci mogą zgłosić potrzebę przeprowadzenia kontroli autobusu, kontaktując się wcześniej telefonicznie z poszczególnym Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego.

Opisywany przypadek z terenu województwa wielkopolskiego pokazuje, że nie wszyscy przewoźnicy przestrzegają przepisów i dbają o właściwy stan techniczny pojazdów, którymi świadczą swoje usługi.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Czytaj również …Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *