„Gruchotem” do przewozu ścieków bez badań technicznych i polisy OC

Niesprawną technicznie ciężarówkę do przewozu ścieków bez aktualnych badań technicznych i aktualnej polisy OC zatrzymali do kontroli drogowej inspektorzy z Sekcji Północno-Wschodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

We wtorek, 20 lutego 2018 r. inspektorzy z Biura Elektronicznego Poboru Opłat Sekcji Północno-Wschodniej GITD zatrzymali do kontroli drogowej w Biskupcu (powiat olsztyński) pojazd asenizacyjny. Kierujący nie okazał do kontroli żadnego z wymaganych dokumentów. Inspektorzy ustalili, iż ciężarówka porusza się bez aktualnych badań technicznych (ostanie upłynęły w listopadzie 2016 r.) i aktualnej polisy OC.

Następnie przeprowadzili kontrolę stanu technicznego pojazdu, która wykazała szereg poważnych usterek: nadmierne wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelny układ hamulcowy (pneumatyczny), niepewne mocowanie do ramy pojazdu zbiornika asenizacyjnego oraz niesprawny lewy przedni kierunkowskaz.

Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli drogowej właściciela samochodu ciężarowego. Nie był on w stanie określić, gdzie znajduje się dowód rejestracyjny pojazdu ani czy posiada aktualną polisę OC.

W związku z tym właściciela szambiarki ukarano mandatem za dopuszczenie do ruchu pojazdu niesprawnego technicznie, a kierującego mandatem za nie okazanie do kontroli drogowej wymaganych dokumentów. Z powodu stwierdzonych usterek stanu technicznego i braku aktualnej polisy OC, inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

/gitd.gov.pl/

 


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *