Pijany 19-latek zakończył jazdę w ogrodzeniu i na słupie energetycznym

Głośny huk i ciemność zapanowały z chwilą uderzenia samochodu osobowego w dwa betonowe ogrodzenia sąsiadujących posesji, a także betonowy słup energetyczny w Woli Rzędzińskiej.

Na miejscu interweniowali druhowie z OSP Wola Rzędzińska i strażacy z Tarnowa, a także Zakład Energetyki w Tarnowie, ratownicy medyczni oraz policjanci. Zgłoszenie zostało wysłane na numer alarmowy przez wybudzonych ze snu mieszkańców zniszczonych ogrodzeń tuż przed północą w niedzielę 12.03.
Z uwagi na zagrożenie porażeniem elektrycznym, energetycy wyłączyli w tym miejscu zasilanie. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a ratownicy przystąpili do udzielania pomocy kierowcy, który jak się okazało cały i zdrowy opuścił pojazd. Nie wymagał interwencji lekarzy.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzili jego trzeźwość i okazało się, że w wydychanym powietrzu kierowca, 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, ma ponad 0,7 mg/l alkoholu co daje niemalże 1,5 promila alkoholu we krwi.

Młody kierowca stracił swoje prawo jazdy, a dodatkowo czeka go postępowanie za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości oraz pokrycie kosztów uszkodzeń dwóch posesji, nasadzeń roślinnych i wymiany zniszczonej infrastruktury energetycznej.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *