Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry odzyskali skradzionego w Niemczech kampera marki Citroen Jumper wartego 220 tysięcy złotych.

W poniedziałek  5 października funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze wytypowali do kontroli kampera marki Citroen Jumper na niemieckich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli, kierujący nim 20-letni Lubuszanin nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, natomiast w stacyjce zamiast kluczyka wbity był śrubokręt.


Pierwsze sprawdzenie w bazach danych nie potwierdziło, że pojazd ten jest kradziony. Funkcjonariusze SG postanowili jednak nawiązać kontakt z niemieckim właścicielem pojazdu poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku. Właściciel kampera potwierdził kradzież i od razu zgłosił ją niemieckiej policji. Dodał, że auto skradziono spod jego domu w Berlinie kilka godzin wcześniej.  

Dalsze postępowanie  w sprawie kradzieży kampera o wartości 220 tysięcy złotych prowadzić będą policjanci z Zielonej Góry.

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *